Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBiznisOznačenie CE: čo je a prečo ho používať?

Označenie CE: čo je a prečo ho používať?

Už ste niekedy počuli o možnosti CE certifikátu pre produkty, ktoré predávate? Zvlášť pokiaľ premýšľate o exporte výrobkov do zahraničia, mali by ste spozornieť, pretože toto označenie prinesie vášmu podnikaniu mnoho výhod.

CE certifikát: čo je to?
CE certifikácia vášmu tovaru zaručuje, že je v súlade s bezpečnostnými smernicami a ďalšími normami, ktoré vyžaduje Európska únia. Vďaka tomu potom môžete bez problémov vstúpiť na európsky trh a predávať aj v zahraničí.

CE certifikátom dáva výrobca tiež jasne najavo, že sú jeho produkty bezpečné a zdraviu nezávadné. Zároveň sa zvyšuje dôveryhodnosť výrobkov, zákazníci majú lepší prístup k informáciám a nie je potrebné podstupovať žiadne ďalšie testovania kvality či certifikácie – a to sa už rozhodne oplatí!

Ktoré výrobky potrebujú CE certifikát?
Existujú dokonca aj kategórie tovaru, pre ktoré je CE certifikát nutnosťou. Patria medzi ne napríklad niektoré zdravotnícke pomôcky, elektronické zariadenia, pyrotechnika, zariadenia so spotrebou energie, stavebné výrobky a stroje, hračky a ďalšie.

Ako získať označenie CE?
CE certifikát prináša mnoho výhod pre podnikanie. Získať CE certifikát ale nie je len tak. Pre výrobcov to znamená hlavne papierovanie a zariaďovanie spojené so splnením podmienok. Zodpovednosť za zhodu výrobku so všetkými normami totiž má výhradne výrobca.

Je potreba:

Zaistiť zhodu výrobku so smernicami Európskej únie
Zostaviť technickú dokumentáciu
Vytvoriť a podpísať EÚ vyhlásenie o zhode
Ako umiestniť označenie CE na výrobok?
Označenie CE na výrobkoch musí byť vždy čitateľné, dobre viditeľné a nezmazateľné. Písmená CE by mali mať vždy rovnakú veľkosť, najmenej 5 mm. Pokiaľ zachováte tieto náležitosti, hlavne viditeľnosť, môžete sa vyhrať s grafikou a označenie napríklad zladiť s obalom výrobku.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články