Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBiznisDo biznisu s lekciami Walta Disneyho

Do biznisu s lekciami Walta Disneyho

Franšízové ​​podnikanie je lákadlom pre kohokoľvek. Lenže rovnako ako každý biznis, aj keď nastúpite do tohto rozbehnutého vlaku, potrebujete mať potrebné odhodlanie. A niekedy sa aj vám môže stať, že budete stáť na mŕtvom bode. Aj keď vás franšízori z Extéria Market budú držať, vy nakoniec musíte byť tými, ktorí danú pobočku dostanú na vyšší level. Inšpirujte sa preto lekciami samotného Walta Disneyho, ktorý nakoniec uspel podobne, ako chcete uspieť vy. Aj keď teda šiel trochu inou cestou, nie cestou franšízy.

Hlavne sa nevzdávajte
O franšízovom podnikaní sa hovorí, že je to taký nástup do už rozbehnutého vlaku. Nastupujete do firmy, ktorá už má zvládnutú reklamu, svojich klientov, má už akúsi pozíciu na trhu. Avšak aby vaša pobočka uspela, musíte sami vynaložiť isté úsilie. A tým sa pomyselným oslím mostíkom dostávame k jednej z lekcií samotného Walta Disneyho, a síce nikdy sa nevzdávajte.

Rovnako ako v inom biznise, aj v tomto môžete jedného dňa stáť na mŕtvom bode a premýšľať, ako posunúť ono podnikanie na vyššiu úroveň. Najmä pokiaľ vás majiteľ franšízy stále nabáda k lepším výsledkom, môžete sa dostať do veľmi stresujúcej situácie. Pamätajte ale na onú ​​myšlienku a nehádžte flintu do žita pri prvom náznaku neúspechu.

Staňte sa riešiteľom problémov
Walt Disney bol skutočne dokonalým riešiteľom problémov. Bol pozorný, hľadal spôsoby, ako problém vyriešiť skôr, ako mu prerastie cez hlavu. A presne s týmto vstúpte aj do franšízového podnikania. Rovnako ako v iných odboroch, aj tu sa budete stretávať s množstvom problémov a spoliehať sa vždy na franšízora, to nie je práve najlepšie.

Objavujte sami seba
Či už ste sa rozhodli vstúpiť do franšízového podnikania alebo do úplne iných vôd, je dôležité neustále objavovať seba samého. Nachádzať svoje limity, zisťovať, ako ide urobiť veci lepšie alebo čo sami môžete dosiahnuť, ak sa veci rozhodnete robiť lepšie.

Aj v tomto prípade je veľkým príkladom Walt Disney, ktorý bol za svoju kariéru nútený robiť hrozne vecí znova a znova. Najhoršie časy mu ale ukázali, čo je vlastne schopný a čo všetko môže dosiahnuť.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články