Pátek, 3 února, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeInvestíciePrečo Elon Musk preferuje Dogecoin a nie Bitcoin?

Prečo Elon Musk preferuje Dogecoin a nie Bitcoin?

Digitálne meny sú stále horúcejšou témou, ktorá sa zaujíma nielen laická, ale aj odborná verejnosť. Dopomohlo k tomu aj schválenie Bitcoinu, ako národného platidla v El Salvádore, ako v prvej krajine na svete. Rovnako sa o túto tému zaujíma stále viac infulencerov. Bezpochyby, prispel k tomu aj Elon Musk, ktorému je častokrát vyčítané, že sa „hrá“ s trhmi, ako sa mu to hodí.

Od Bitcoinu k Dogecoinu
Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Elona Muska, Tesla, začala prijímať platby za tovar Bitcoiny, čo neskôr zatrhli a len pár dní dozadu Musk prezradil, že budú prijímať platby prostredníctvom Dogecoinov. Samozrejme, tento nevinný tweet vystrelil cenu Dogecoinu hore. Paradaxom je, ze ako dôvod zastavenia prijímania platieb v Bitcoinoch Musk uviedol, že ich ťažba je náročná na životné prostredie. Bolo by asi naivné si myslieť, že o tom nevedel v čase, keď Bitcoiny akceptoval. Na tému upozornil web Vosveteit.

Otázkou je, prečo Elon Musk preferuje Dogecoin pred inými digitálnymi menami?

„Mojím cieľom je budovať veci, zarábať peniaze a baviť sa“ uviedol Billy Markus na sociálnej sieti Twitter, ktorý je zakladateľom Dogecoinu. Ďalej dodal: „Som zvyknutý, že korporácia len silnie a nevidím žiadnu ručnú brzdu, ako sa od nich odtrhnúť – Bitcoin dáva týmto bohatým ľuďom ďalšiu silu.“

Na Tweet tvorca digitálnej meny Dogecoin reagoval aj Elon Musk, ktorý povedal, že to cíti rovnako.

Toto je presne to „prečo som profesionálny Doge,“ uviedol Musk.

Je Bitcoin centralizovanou menou v rukách malej skupiny ľudí?
Zaujímavosťou je, že Elon Musk, rovnako ako Markus, nemusí byť ďaleko od pravdy, keď hovoria, že Bitcoin je vo veľkej miere menou 1% ľudí. Dôvodom je, že nedávna štúdia ukázala, že 10 tisíc najväčších držiteľov Bitcoinov, tvorí 1% držiteľov všetkých tokenov. Inými slovami, približne 5 miliónov Bitcoinov, teda viac ako 230 miliárd dolárov, drží 0,01% vlastníkov Bitcoinov, ktorí celkovo vlastnia ~27% všetkých Bitcoinov.

Tak či onak, debata o tom, či kryptomeny skutočne predstavujú decentralizáciu a anti-establishment, bude pravdepodobne ešte chvíľu zúriť.

Aký je váš názor na digitálne meny? Ide podľa vás o budúcnosť smerovania ekonomiky, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články