Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyPorovnanie VPN F-Secure Freedome VPN proti LimeVPN: Ktorú z nich vybrať?

Porovnanie VPN F-Secure Freedome VPN proti LimeVPN: Ktorú z nich vybrať?

Ktorú z týchto VPN vybrať: F-Secure Freedome VPN, alebo sa skôr oplatí BlufVPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, konečný výsledok je 7,2/10 – 4,8/10.

Nameraná rýchlosť F-Secure Freedome VPN – BlufVPN, Ktorá je vyššia?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o F-Secure Freedome VPN a Bluf VPN.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 81 Mb/s, pri druhej 14 Mb/s. F-Secure VPN tak bola o 67 Mb/s rýchlejšie oproti BlufVPN.

Z meraní vyplynulo, že priemerný upload u F-Secure FREEDOME VPN skript nameral 66 Mb/s. BlufVPN v priemere dosahovala 3 Mb/s, je tak o 63 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 14 ms. Bluf VPN sme namerali priemerných 198 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže F-Secure Freedome VPN bola o 184 ms lepšie.

Výsledok F-Secure Freedome VPN – BlufVPN robí 8/10 – 3/10.

Zvláda F-Secure Freedome VPN obísť ochranu Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, F-Secure VPN túto možnosť zvláda. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, BlufVPN cudzojazyčný Netflix odblokovať zvládne.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, BlufVPN túto funkciu má. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a kill switch. Pre predstavu F-Secure Freedome VPN poskytuje ochranu pred únikom DNS a Bluf VPN pre príklad nemá whitelisting.

V porovnaní funkcií je skóre 10/10 vs. 7/10.

Obstojí F-Secure FREEDOME VPN v šírke ponuky krajín?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, F-Secure FREEDOME VPN ponúka 28 serverov, v ponuke BlufVPN sa uvádza 17 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 11 viac .

Podobne dôležitý je počet krajín, u Bluf VPN bol 10. Druhá porovnávaná VPN ponúka 22, čiže o 37 menej. V tomto porovnaní teda prehráva.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých F-Secure Freedome VPN zvládne 7. Bluf VPN v jeden moment pripojí 5 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku VPN zadarmo.

Ktoré platformy ponúkajú F-Secure FREEDOME VPN a ktoré zvláda Bluf VPN?

Medzi najdôležitejšie parametre VPN patria podporované zariadenia, F-Secure FREEDOME VPN vie Android a pripojí operačný systém iOS. Bluf VPN iOS nepokrýva, zariadenie s Androidom vie bez problémov zabezpečiť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. F-Secure FREEDOME VPN má sídlo vo Fínsku. Druhá z VPN má sídlo v Estónsku.

Appka F-Secure FREEDOME VPN nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, BlufVPN slovensky lokalizovaná nie je.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla F-Secure Freedome VPN známky 8/10 a BlufVPN si nesie hodnotenie 7/10.

Predplatné F-Secure FREEDOME VPN – Bluf VPN

Bluf VPN je možné objednať už od 2 € mesačne, druhú z VPN môžete mať od 3,75 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 3/10 pre prvé VPN a 1/10 pre druhú VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články